Menu

Na co zwrócić uwagę wybierając kabinę prysznicową?

6 maja, 2016 - Wnętrza, Dom i Ogród
Na co zwrócić uwagę wybierając kabinę prysznicową?

Coraz chętniej rezygnujemy z kupowania ogromnych wanien na rzecz wygodniejszych pryszniców. Gdy jednak dopiero zamierzamy w niego zainwestować, na pewno zastanawiamy się, jak podjąć dobrą decyzję. W końcu nawet takie kabiny prysznicowe znacząco się od siebie różnią, a każda z nich sprawdza się w innych sytuacjach. Co więc wziąć pod uwagę kupując swój pierwszy prysznic?

Krok 1 – wybór miejsca na prysznic


Nasz prysznic musi mieć swoje miejsce w łazience i to je powinniśmy ustalić na samym początku. Jeśli nie chcemy niepotrzebnie tracić przestrzeni, wybierzmy kabinę narożnikową, czyli tą najpopularniejszą. Sprawdzi się ona w niewielkim pomieszczeniu. Gdy jednak kabina prysznicowa ma stać się przy okazji dekoracją całej łazienki, warto by było postawić ją w widocznym miejscu. Wtedy decydujemy się na prysznic wolnostojący.

Krok 2 – wybór kształtu


Kształt kabiny zależy głównie od naszych upodobań estetycznych i stylu, który panuje w danym pomieszczeniu. Jeśli nasza łazienka ma surowy, nowoczesny wygląd, dobrze sprawdzi się w niej kabina kwadratowa lub pięciokątna. Ta druga występuje tylko w kategorii pryszniców narożnikowych. Jeśli jednak cenimy sobie prostotę i chcemy stworzyć przytulną łazienkę, wybierzmy do niej klasyczny prysznic, czyli ten okrągły. Może być on narożnikowy, przyścienny lub wolnostojący.

Krok 3 – wybór materiału


Jeśli chodzi o ścianki takiej kabiny prysznicowej, do wyboru mamy dwa materiały, z których mogą być one wykonane. Decydujemy więc między szkłem a akrylem. Pierwsze tworzywo na pewno będzie efektowniejsze i znacznie trwalsze, jednakże jego cena raczej nas nie zachwyci. Gdy więc zależy nam na oszczędności, postawmy na akryl. Przy tym zarówno szkło, jak i akryl może być przezroczysty, matowy bądź kolorowy.

Krok 4 – wybór drzwi


Chodzi oczywiście o sposób otwierania tych drzwi. Klasycznym wyborem będą drzwi skrzydłowe, jednak mogą się one nie sprawdzić w małych łazienkach. Aby je swobodnie otwierać i zamykać, należy dysponować sporą ilością wolnej przestrzeni. Gdy więc chcemy zaoszczędzić trochę miejsca, wybierzmy kabinę prysznicową z drzwiami przesuwanymi lub harmonijkowymi. To one będą bardziej praktyczne. Warto zwrócić uwagę na drzwi szklane warszawa – www.republikaszkla.pl gdyż mają oni towary bardzo dobrej jakości.

Krok 5 – wybór rozmiaru


Oczywiście jak wszystkie produkty, tak i kabiny prysznicowe są dostępne w różnych rozmiarach. Obmierzmy więc najpierw swoją łazienkę i ustalmy, ile miejsca może zająć nasza kabina. Z uzyskanym wynikiem wybierzmy się do sklepu z prysznicami. Jeśli jednak nie znajdziemy w nim dla siebie idealnej kabiny, zawsze możemy ją zamówić. Wiele firm wykonuje już takie prysznice na wymiar, a wtedy bez problemu dopasujemy je do metrażu własnej łazienki.

Jeśli będziemy trzymać się takich zasad, na pewno wybierzemy dla siebie doskonałą kabinę prysznicową. Pamiętajmy przy tym również, aby stawiać nie tylko na praktyczny dodatek, ale również i zwrócić uwagę na wygląd całego prysznica. To on może stać się przecież elementem dekoracyjnym każdej łazienki, jeśli tylko będzie wykonany z jakościowych, kolorowych, trwałych materiałów.