Menu

Projektowanie aplikacji mobilnych – co należy wiedzieć

11 maja, 2017 - biznes
Projektowanie aplikacji mobilnych – co należy wiedzieć

W dzisiejszych czasach projektowanie aplikacji mobilnych na najpopularniejsze platformy nie jest już tylko chwilowym trendem, ale w pełni obowiązkowym elementem każdego profesjonalnego designera.

Popularność aplikacji na telefon

Najnowsze statystyki mówią praktycznie same za siebie. W chwili obecnej na świecie jest ponad 5 razy tyle urządzeń mobilnych, co desktopów. Warto wspomnieć również i o tym, że praktycznie co 4 użytkownik przegląda Internet wyłącznie za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Czołowe polskie serwisy internetowe odnotowują niemal połowę ruchu z urządzeń mobilnych, dlatego też warto oferować nie tylko projektowanie aplikacji webowych, ale również projektowanie nowoczesnych aplikacji na urządzenia mobilne, aby móc utrzymać się na rynku. Kierunek nowoczesnych technologii i trendów jest bardzo prosty i skupia się głównie na treściach mobilnych.

Responywne strony www

Jeżeli chodzi o urządzenia mobilne, to dotarcie z treścią do klientów jest możliwe na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich to oczywiście responsywność, a druga profesjonalne aplikacje natywne jakie tworzy firma https://supportdevs.com/co_robimy/, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W dzisiejszych czasach oba sposoby wykorzystywane są równolegle i co najważniejsze, doskonale spisują się ze swojej roli. Jak pokazują najnowsze wyniki badań, użytkownicy urządzeń mobilnych zdecydowanie chętniej skłaniają się do korzystania z dobrze przemyślanych i zaprojektowanych aplikacji natywnej.

Największe zalety aplikacji natywnych

Największą zaletą aplikacji natywnych jest oczywiście bardzo szybkie działanie napisanych aplikacji. Dużym plusem jest tutaj nie tylko natywny kod, ale przede wszystkim brak jakichkolwiek ograniczeń płynących z konieczności obsługi przeglądarek internetowych. Dużą zaletą jest również możliwość swobodnego korzystania z aplikacji offline oraz Look & Feel, czyli perfekcyjne dopasowanie interfejsu pod konkretną platformę.

Projektowanie aplikacji natywnych

Projektowanie profesjonalnych aplikacji natywnych, wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. W odróżnieniu do popularnych interfejsów webowych, projektując aplikacje natywne musimy zawsze trzymać się z góry ustalonych zasad oraz koncepcji projektowych. Projektowanie aplikacji webowych jest zdecydowanie prostsze i bardziej komfortowe, ponieważ panuje tutaj zawsze dowolność stylistyczna. Projektowanie aplikacji natywnych ograniczone jest powierzchnią ekranu, oraz ustalonymi zasadami, które zawsze brane są pod uwagę nie tylko w procesie certyfikacji, ale również w procesie weryfikacji naszej aplikacji zanim znajdzie się w sklepach Google Play lub AppStore.