Menu

Kontenery plastikowe – nie tylko jako europojemniki

9 stycznia, 2018 - biznes
Kontenery plastikowe – nie tylko jako europojemniki

Większość odbiorców kojarzy kontenery z tworzyw sztucznych z europojemnikami oraz z kontenerami na różnego rodzaju odpady. Nie zamyka jednak wszystkich miejsc, gdzie kontener z plastiku jest stosowany. Co przesądza o ich popularności?

Kontenery plastikowe – lekkie, tanie, łatwe w myciu


Po kontenery z tworzyw sztucznych sięga się albo z myślą o transporcie różnych przedmiotów lub artykułów spożywczych, albo gdy poszukuje się optymalnego rozwiązania, pozwalającego na magazynowanie różnych artykułów. W obydwu przypadkach kontenery z tworzywa wygrywają swoją lekkością, nawet przy bardzo dużych gabarytach samego kontenera, z jednocześnie bardzo wysoką wytrzymałością i odpornością. Tworzywo sztuczne bardzo łatwo się myje, a jednocześnie jest ono odporne na działanie środków chemicznych, w tym również działających z zewnątrz. Z kolei kontenery wykorzystywane w chłodniach muszą być dodatkowo odporne na działanie bardzo niskich temperatur. Co do zasady kontenery plastikowe wytrzymują zarówno bardzo niskie, jak i bardzo wysokie temperatury (sięgające nawet +60 stopni). Charakterystyczny kształt niektórych kontenerów z dodatkowym wzmocnieniem sprawdza się natomiast przy sztaplowaniu, co pomaga w optymalnym wykorzystaniu przestrzeni magazynowej.

Kontener z plastiku także dla branży spożywczej


Ważnym odbiorcą kontenerów z plastiku – https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/kontenery-plastikowe-jedno-rozwizanie-nieskoczone-moliwoci/ jest branża spożywcza, która wykorzystuje kontenery z plastiku do magazynowania, chłodzenia oraz transportu artykułów spożywczych. Jednak nie każdy kontener może być wykorzystany w tym przypadku. Branża spożywcza wybiera kontenery z plastiku, które posiadają dodatkowe atesty dopuszczające pojemnik z plastiku do kontaktu z żywnością. Bardzo często takie kontenery zamawiane są jako kontenery w kolorze białym. Niektórym przedsiębiorstwom zależy również, aby takie kontenery posiadały zdejmowalną pokrywę. Ze względu na zróżnicowane rozmiary kontenerów z plastiku, niektórzy ich producenci oferują specjalne kontenery do transportu lub też rekomendują zakup przezroczystych pojemników z plastików, które z kolei sprawdzają się w przypadku magazynowania drobnych przedmiotów.

Przy ograniczonej powierzchni magazynowej może być wskazane zainwestowanie środków w specjalne pojemniki składane, które wykorzystuje się w zależności od potrzeb. W przypadku, gdy pojemnik nie jest aktualnie potrzebny, można go złożyć, aby w ten sposób zaoszczędzić przestrzeń magazynową. Dużą popularnością cieszą się także europojemniki z polipropylenu, dostępne w różnych wielkościach.