Menu

Zamawianie mebli na wymiar

25 lipca, 2016 - meble, Dom i Ogród, Wnętrza
Zamawianie mebli na wymiar

Salony meblowe mają dziś niezwykle szerokie oferty. Każdy może znaleźć w nich coś, co będzie odpowiadać jego gustowi, poczuciu dobrego smaku oraz praktycznym potrzebom. Mimo to, wciąż jest dostępna również usługa wykonywania mebli na wymiar. Kto powinien z niej skorzystać i na co powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na złożenie takiego zamówienia?

Dobry stolarz

Meble na wymiar warto zamawiać u dobrego stolarza lub w sklepie meble na wymiar warszawa – BBmeble. Możemy znaleźć takie zaufane źródła na kilka sposobów. Pierwszy z nich to wywiad wśród znajomych i rodziny. Warto popytać szczególnie tych, którzy sami zamawiali meble, czy polecają miejsca, w których to robili. Drugi sposób to posłużenie się internetem. Wpiszmy w wyszukiwarkę na przykład „meble na wymiar Warszawa”, a następnie poczytajmy opinie klientów na temat poszczególnych sklepów. Jeśli znaczna większość z nich jest pozytywna, warto zainteresować się danym punktem.

Sprecyzowane oczekiwania

Nawet najlepszy stolarz nie jest jasnowidzem. Zanim zatem zdecydujemy się na zamówienie mebli na wymiar, powinniśmy dokładnie przemyśleć, jak powinny one wyglądać. Sprecyzowane oczekiwania pozwolą nam na efektywną komunikację z wykonawcą i i satysfakcję z efektu jego pracy.

Dokładny pomiar

Skoro zamawiamy meble na wymiar, zapewne jest ku temu jakiś powód. Często jest on związany z niestandardowym lub bardzo małym wnętrzem. Szczególnie ważne jest wówczas dokładne zmierzenie miejsca, jakim dysponujemy, aby móc podać stolarzowi jak najbardziej precyzyjne wymiary mebli, których potrzebujemy.

Możliwość rezygnacji z zakupu

Już na początku współpracy, zanim wykonawca przystąpi do prac, warto spytać o możliwość rezygnacji z zakupu gotowego produktu, jeśli okaże się, że w jakiś sposób nie spełnia naszych oczekiwań. Dowiedzmy się także, jaką gwarancją objęte są meble i w jaki sposób możemy złożyć ewentualną reklamację

Jeśli zatem jesteśmy posiadaczami małego, nieustawnego lub nietypowego wnętrza, zamówienie mebli na wymiar jest dla nas idealnym rozwiązaniem. Zanim jednak to zrobimy, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Przede wszystkim, dokładnie sprecyzujmy nasze oczekiwania, głównie te dotyczące wymiarów. Poświęćmy także dłuższą chwilę na znalezienie dobrego stolarza, który profesjonalnie zajmie się wykonaniem naszego zamówienia. Zwróćmy też uwagę na kwestie techniczne związane z naszym bezpieczeństwem – czy będziemy mogli na przykład nie zakupić gotowego towaru, jeśli okaże się, że będzie on nieprawidłowego rozmiaru. Uzbrójmy się również w cierpliwość – wykonywanie mebli na wymiar zazwyczaj trochę trwa, będziemy musieli na nie poczekać.