Menu

Wyposażenie dodatkowe kabiny prysznicowej

3 kwietnia, 2016 - Wnętrza
Wyposażenie dodatkowe kabiny prysznicowej

Poranny prysznic nie musi być wcale ani szybki, ani nudny. Wystarczy, że wybierzemy odpowiedni model i wyposażenie kabiny prysznicowej i może okazać się, że jest to nasz ulubiony punkt dnia. Jak więc kupić kabinę idealną i jakie akcesoria powinna ona mieć?

Brodzik

Wybór brodzika będzie miał kluczowe znaczenie dla ilości czasu, jaką spędzimy pod prysznicem. Jeśli jesteśmy amatorami długich kąpieli – wybierzmy brodzik głęboki, który ma wbudowane krzesełko. Wówczas wygodnie usiądziemy i nacieszymy się kąpielą do woli.

Bateria prysznicowa

Słuchawka baterii prysznicowej powinna mieć możliwość ustawienia co najmniej kilku różnych strumieni: od delikatnej bryzy, aż do bicza wodnego. Dzięki temu dobierzemy siłę strumienia wody do naszych potrzeb: biczem rozmasujemy obolałe po całym dniu plecy, rano dobudzimy się delikatnym, chłodnym strumieniem.
Zarówno sama bateria, jak i słuchawka powinna być wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a głowica słuchawki powinna płynnie się obracać, dzięki czemu zmiana strumienia wody będzie łatwa.

Hydromasaż

Dobrej jakości kabiny prysznicowe zawierające hydromasaż wyposażone są w przełącznik, dzięki któremu szybko i bez utrudnień ustawimy strumień wody na określone partie ciała. Poszczególne dysze powinny łatwo obracać się w dowolnym kierunku i być tak umiejscowione w kabinie, abyśmy mogli korzystać z hydromasażu także na siedząco. Hydromasaż powinien obejmować także stopy.

Deszczyk

To bardzo przyjemna i dość zaskakująca funkcja kabiny prysznicowej – umieszczone w suficie dysze pozwalają nam zrosić się delikatnym deszczykiem.

Radio

Większość z nas nie wyobraża sobie poranka w łazience bez codziennych wiadomości czy muzyki. Nie musimy instalować radia, jeśli kupimy kabinę prysznicową z wbudowanym odbiornikiem. Należy sprawdzić przed zakupem, czy panel radia jest wykonany starannie i nie uszkodzony. To ważne – mamy w końcu do czynienia z prądem elektrycznym w bezpośrednim sąsiedztwie wody.

Półeczka

Odpowiednia półeczka to nie tylko miejsce do odłożenia szamponu i żelu pod prysznic, ale także element dekoracyjny. Zrezygnujmy z posrebrzanych, metalowych półeczek, które po kilku miesiącach zaczynają się rozpadać. Zainwestujmy raczej w ładną i dobrej jakości półkę wykonaną z drewna lub szkła – zależnie od wystroju naszej łazienki. Taka półeczka będzie cieszyła nasze oko znacznie dłużej.

Dobrze wyposażona kabina prysznicowa, różnorodność funkcji i wysoka jakość wykonania oznacza dla nas komfort i bezpieczeństwo użytkowania, a także zadowolenie na długie lata.