Menu

Wygoda i elegancja

16 lipca, 2016 - hobby
Wygoda i elegancja

Wiele osób stawia wyraźną granicę między ubraniami do chodzenia po domu, a tymi, w których można wyjść na miasto czy do pracy. Wynika to z faktu, że wielu z nas uważa, iż elegancja jest przeciwieństwem wygody. Tymczasem, te dwa pojęcia nie wykluczają się i spokojnie można połączyć strój elegancki lub po prostu estetyczny i wygodny w jednym. Jak można to zrobić?

Spodnie czy spódnica?

Kobiety muszą zadać sobie przede wszystkim pytanie: w czym czują się najwygodniej? Pewna grupa pań odpowie, że najswobodniej jest im w spodniach. Wiele kobiet stwierdzi jednak, że nic nie zapewnia takiego komfortu jak noszenie spódnic.
Jeśli znamy już odpowiedź na to pytanie, dużo łatwiej jest określić, jaka będzie nasza wizja wygodnej elegancji. Czy będą to czarne jeansy o prostym kroju czy może luźna, dzianinowa sukienka?

Niewysoki obcas

Wysokie szpilki często są eleganckie, ale niewiele kobiet może zaliczyć je do wygodnych butów. Ich codzienne noszenie po wiele godzin może źle wpłynąć także na zdrowie – ucierpi na tym kręgosłup oraz stopy.
Płaskie buty, szczególnie kiedy nasza praca wymaga wielogodzinnego stania, także nie są najwygodniejszym rozwiązaniem.
Optymalna wysokość obcasa wynosi około pięć centymetrów. Stopa wówczas czuje się najbardziej komfortowo. Można znaleźć wiele modeli eleganckich butów na takim niewysokim słupku.

Jeansy

Odpowiednio skrojone jeansy mogą być świetnym rozwiązaniem łączącym ponadczasową elegancję z wygodą. Jednym z polskich producentów, który oferuje spodnie dla mężczyzn, którzy cenią sobie te dwie wartości jest Viking Jeans. Każdy znajdzie model, w którym będzie czuł się komfortowo, a jednocześnie dobrze wyglądał.

Lekka torba

Często słyszymy żarty dotyczące zawartości damskich torebek – podobno zmieści się w nich wszystko. Niektóre panie są nieco zapominalskie albo mają skłonności do bałaganienia i noszą przeładowane torby pełne śmieci lub zupełnie niepotrzebnych przedmiotów.
Lekka, niewielka torba jest znacznie wygodniejsza. Nie możemy zapakować do niej zbyt wiele, będziemy więc robić to rozsądniej. Ponadto, małe torebki są też znacznie bardziej eleganckie. To przykład tego, że wygoda często idzie w parze z estetyką.

Sport

Jeśli chodzi o strój sportowy, nie musi być on oczywiście szczególnie elegancki. W tym przypadku najważniejszym kryterium jest wygoda. Warto jednak zadbać o to, aby ubranie do ćwiczeń było także estetyczne.
Milej będzie nam uprawiać sport w dopasowanej odzieży w ładnych kolorach. Szczególnie, jeśli zamierzamy ćwiczyć na zewnątrz lub w miejscach publicznych – na siłowni, na sali fitness.

Wygoda i elegancja nie są pojęciami rozłącznymi. Szczególnie dotyczy to codziennych strojów, w których spokojnie można łączyć komfort z estetyką. Nawet jeśli nie zawsze można być eleganckim, w każdej sytuacji da się zadbać o to, aby wyglądać schludnie, również jeśli biegamy po parku czy wychodzimy na spacer z psem. Zarówno wygoda, jak i estetyka wpływa na nasze zadowolenie z noszenia ubrań, warto więc zadbać o obie te rzeczy.

Szeroką gamę produktów jeansowych znajdziesz na stronie viking-jeans.com.pl

Tagi: ,