Menu

Villeroy & Boch umywalka w łazience powinna być maksymalnie funkcjonalna

8 listopada, 2015 - Dom i Ogód
Villeroy & Boch umywalka w łazience powinna być maksymalnie funkcjonalna

Oczywistym jest, że dla każdego wygląd jego pomieszczeń ma znaczenie. Więc jeśli decydujemy się na remont łazienki czy właśnie ją urządzamy w nowym mieszkaniu lub domu, wybieramy wszystko tak, żeby było dopasowane, pasowało do wybranego stylu i przede wszystkim nam się podobało. Warto jednak zastanowić się nad tym, jak sprawdzić, żeby było też funkcjonalne, bo przede wszystkim będziemy z tego korzystać, nie tylko patrzeć.

Do czego będą nam służyły sprzęty

Wszystkie sprzęty sanitarne mają swoje przeznaczenie, ale warto się zastanowić na czym nam tak naprawdę zalezy. Jeżeli jesteśmy fanami szybkich pryszniców, to nie ma sensu zagracać łazienki wanną. Można spróbować również połączyć obie te rzeczy, montując deszczownice i odpowiednie zasłony przy wykrozystaniu wanny. Bardzo ważna jest także Villeroy & Boch umywalka. Jeżeli bowiem będziemy w niej robić drobne pranie, nie może być za płytka. Jeśli natomiast myjemy przy niej tylko zęby i twarz, to możemy mieć ją płytszą. Dobrze dobrane lustro pod względem wysokości pozwoli nam uniknąć chlapania na niego wodą. Również odległość toalety od ściany jest istotna, żeby wygodnie można było na niej usiąść, nie obijając się przy tym. Wszystko to pomoże nam zaplanować architekt, jeśli jednak nie zdecydujemy się na takie usługi, musimy dobrze samodzielnie wyliczać takie rzeczy. Szczególnie jeśli mamy małą łazienkę.

Zastanów się nad utrzymywaniem czystości

Wbrew pozorom najczęściej zaczyna nas irytować ilość niedostępnych miejsc dopiero po jakimś czasie. ło kto podczas zakupów zastanawia się, czy sprzęty będą łatwe w czyszczeniu, a warto również to wziąć pod uwagę. Wiemy już, że lustro powinno wisieć na odpowiedniej wysokości. Istotne jest również, jak zamocowana jest Villeroy & Boch umywalka. Jeżeli bowiem zdecydujemy się postawić ją na blacie, musimy wziąć pod uwagę, że będziemy mieli dużo przestrzeni pomiędzy blatem a umywalką do czyszczenia. Również materiały determinują częstotliwość porządków, bo np. nierdzewna stal powinna być myta po każdym użyciu, bo zostają na niej ślady wody. Wszystko to warto wziąć pod uwagę już w momencie projektowania naszej wymarzonej łazienki.