Menu

Stelaże podtynkowe – o czym warto pamiętać przed zakupem?

24 marca, 2016 - budowlanka, Dom i Ogród
Stelaże podtynkowe – o czym warto pamiętać przed zakupem?

Nie jest tajemnicą, że remont łazienki oznacza nie tylko konieczność zaangażowania sporej ilości czasu. Wykonawca musi też dysponować odpowiednimi zasobami finansowymi oraz przede wszystkim wiedzą. Stelaże podtynkowe stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem, jednak jak pokazuje praktyka, wielu inwestorów ma spory problem z dokonaniem wyboru optymalnego wariantu. Na co zwrócić uwagę przed zakupem stelaża podtynkowego?

Cena

Na ostateczny koszt inwestycji składa się wiele drobnych czynników. W przypadku stelaży podtynkowych, cena nie zawsze musi być wyznacznikiem jakości. Należy zdać sobie sprawę z tego, że na wysokość kosztów, koniecznych do poniesienia w trakcie remontu, wpływają przede wszystkim nasze oczekiwania co do jej ostatecznego wyglądu.
Stelaże podtynkowe dzielimy na dwie grupy – do zabudowy lekkiej i ciężkiej. Druga grupa charakteryzuje się niższym kosztem zakupu, należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że stelaż do zabudowy ciężkiej wymaga od wykonawcy większej wiedzy i umiejętności. Montaż tego typu konstrukcji wymaga też większego nakładu czasowego. W tym miejscu warto zatem dokładnie się zastanowić, co wyjdzie taniej? Wyższy koszt zakupu nie zawsze musi oznaczać wyższy koszt całkowity.
Kolejny czynnik, który wpływa na cenę, to forma. Stelaże podtynkowe o mniejszych rozmiarach zawsze są droższe od standardowych wariantów. Tutaj nasuwa się kolejne pytanie – czy rzeczywiście potrzebna jest nam fantazyjna forma? Czasami lepiej jest skupić się na tradycyjnych opcjach, tym bardziej, że kształt ma także znaczący wpływ na funkcjonalność konstrukcji.

Funkcjonalność

Łazienka należy do tych pomieszczeń, które co jakiś czas wymagają remontu. Nie chodzi tu tylko o naturalne zużycie elementów wykończeniowych i funkcjonalnych, ale także o zmieniające się gusta. W łazience chcemy się czuć dobrze i komfortowo, zatem wykonując bieżące prace remontowe, warto mieć na względzie także przyszłe inwestycje, a to wymaga planowania z wyprzedzeniem.
Chyba każdy przyzna, że wymiana stelaży podtynkowych przy każdym kolejnym remoncie to nie tylko strata czasu, ale i pieniędzy. Kupując stelaż zwróć zatem uwagę na jego możliwości adaptacyjne. Konstrukcja powinna dawać możliwość zastosowania różnej ilości przycisków spłukujących, w różnych konfiguracjach. Kolejny aspekt to możliwość zastosowania różnych technik spłukiwania. Warto jest mieć to wszystko na względzie, gdyż takie podejście zaprocentuje w przyszłości.
W przypadku stelaży podtynkowych warto też zwrócić uwagę na renomę producenta. Pamiętaj, że zakupione elementy montażowe mają wytrzymać długie lata. W tym kontekście na znaczeniu zyskują czynniki takie jak jakość wykonania, solidność oraz dostęp do części zamiennych.

Jeżeli interesujesz się zakupem stelaży podtynkowych odwiedź stronę Szydlowski, kategoria stelaże podtynkowe