Menu

Przydatne programy w firmie

1 maja, 2016 - biznes
Przydatne programy w firmie

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek współczesną firmę bez komputera. Niezależnie od tego, jaki jest profil działalności przedsiębiorstwa, korzystanie z komputera i internetu jest wręcz koniecznością. Jakie programy są szczególnie przydatne i warto je zainstalować na firmowym komputerze?

Pakiet biurowy

Niewątpliwie, w każdej firmie, w mniejszym lub większym stopniu, będziemy korzystać z pakietu biurowego. Zawiera on kilka przydatnych programów, za pomocą których stworzymy plik tekstowy, wykres, obliczenia czy prezentację.
Obsługą tego pakietu powinien zająć się pracownik, który potrafi w pełni wykorzystać jego wszystkie funkcje – dobrze, jeśli wcześniej ukończył specjalny kurs.

Programy księgowe

Większość firm zatrudnia księgowych i może się wydawać, że programy księgowe – Bossplus nie są im potrzebne. Nic bardziej mylnego. Każdy zarządzający przedsiębiorstwem powinien dobrze się orientować w tym jak wysokie są wydatki i wpływy w firmie. Program przyda się również do wystawiania faktur, tworzenia rozliczeń, podsumowywania miesiąca. Dzięki programom księgowym mamy szybki podgląd finansów firmy.

Anty-rozpraszacze

Jeśli w naszej firmie pracownicy pracują przy komputerach istnieje duże prawdopodobieństwo, że trudno jest się im skupić na pracy. W trakcie żmudnego przygotowywania raportów kuszą możliwości, jakie daje internet – sprawdzenie prywatnej poczty, wiadomości na portalu społecznościowym czy najnowszych wydarzeń ze świata na stronie z informacjami.
Oczywiście, można odgórnie zainstalować program, który będzie blokował określone strony. Jeżeli jednak chcemy dać pracownikom więcej swobody, ale również narzędzie, dzięki któremu będą się mogli skupić na pracy, warto zainstalować aplikacje przeciwdziałające rozproszeniu. Wpisujemy w nie czas, który chcemy poświęcić na skupienie się i strony, na które nie powinniśmy wówczas zaglądać. System nie wpuści nas wówczas w te miejsca lub pokaże stosowne ostrzeżenie.

W komputerach firmowych możemy więc zamieścić anty-rozpraszacze. Przydatne są też pakiety biurowe i nie należy zapominać o programach księgowych.

Dobre biuro księgowe znajdziesz tutaj mapa.