Menu

Oprawa oświetleniowa dla każdego pomieszczenia

1 czerwca, 2016 - Dom i Ogród
Oprawa oświetleniowa dla każdego pomieszczenia

W zależności od pomieszczenia powinniśmy zadbać o odpowiednią oprawę oświetleniową. Ta jest uzależniona od wielkości pomieszczenia i funkcji, jaką ono spełnia. Zupełnie czego innego potrzebujemy dla kuchni, sypialni, łazienki, czy przestronnego salonu.

Oświetlenie dla kuchni

Kuchnia to miejsce, które powinno być szczególnie komfortowe, jak i bezpieczne. Meble kuchenne powinny pomieścić nasze wszystkie potrzebne sprzęty, a całość winna być tak zaplanowana, by nasze gotowanie było możliwie jak najłatwiejsze i najprostsze. Stąd między innymi koncepcja trójkąta roboczego w kuchni- czyli takiego ustawienia mebli, które jest dla nas najkorzystniejsze przy gotowaniu. Oświetlenie kuchenne powinno być dość mocne. Dobrze sprawdzi się tutaj oprawa oświetleniowa w formie lampy na wiele żarówek. Do tego nad blatem dobrze jest zainstalować dodatkowe oświetlenie- mogą być to taśmy ledowe, jak i pojedyncze halogeny. Zamysł jest taki, by takowe oświetlenie ułatwiało nam codzienną pracę w kuchni niezależnie od godziny i pory dnia.

Oświetlenie salonu

Oświetlenie salonu jest także bardzo istotną kwestią. Po pierwsze salon powinien być oświetlony łagodnym światłem ogólnym. W takim przypadku doświetlenia będą potrzebowały przeróżne jego strefy, na jakie go zresztą podzielimy. Strefa pracy powinna mieć dodatkowe oświetlenie w formie lampki stołowej, czy biurkowej. Nasz ulubiony fotel, na którym oddajemy się oglądaniu telewizji, czy czytaniu książek należy wzbogacić o lampę stojącą umieszczoną zaraz przy nim. Dzięki temu nasze maratony filmowe, czy też nocne z satysfakcjonującą lekturą nie wpłyną negatywnie na nasze samopoczucie i wzrok.

Oświetlenie przedpokoju

Gdy nasz przedpokój jest mały, wystarczy jedna oprawa oświetleniowa w formie wiszącej lampy. Gdy jest bardzo duży, ciekawym i gustownym rozwiązaniem są odpowiednio rozmieszczone kinkiety, które zapewnią taki sam poziom światła, w każdym miejscu przedpokoju.

Oświetlenie sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, które ma służyć relaksowi i odpoczynkowi. Jej oświetlenie powinno być jednocześnie łagodne i delikatne. Tak by zasypianie w naszej sypialni było czystą przyjemnością. Nie zapominając także o budzeniu się.

Oświetlenie łazienki

Z oświetleniem łazienki jest prawie tak samo, jak z oświetleniem kuchni. Łazienka powinna być dość mocno oświetlona (w tej roli bardzo dobrze sprawdzają się halogeny). Takie oświetlenie pozwoli nam na wykonanie perfekcyjnego makijażu, jak i usprawni naszą toaletę- zarówno poranna, jak i wieczorną.

Warto dokładnie zastanowić się nad oświetlaniem naszego mieszkania, by spełniało wszystkie najważniejsze funkcje opisane na
oprawa oświetleniowa – egniazdka.pl