Menu

Operacje plastyczne po porodzie

21 stycznia, 2016 - Zdrowie
Operacje plastyczne po porodzie

Poród to w życiu kobiety wyjątkowy moment, staje się ona matką, przynosi na świat nowe życie. Ale obok euforycznego zachwytu nad cudem życia, poród to również bardzo ciężki moment pod względem fizycznym. Często wiąże się również z urazami i uszkodzeniami w okolicach intymnych. W takich sytuacjach warto zdecydować się na operację plastyczną. W innych sytuacjach może chodzić o poprawę wyglądu brzucha lub piersi.

Uszkodzenia poporodowe

W przypadku większość uszkodzeń, do których doszło w trakcie porodu chirurgia plastyczna potrafi znaleźć szybkie i skuteczne rozwiązania w postaci nieinwazyjnych zabiegów laserowych, takich jak rewitalizacja i lifting pochwy. Efektem tych zabiegów jest odbudowa prawidłowo funkcjonującej błony śluzowej, przywrócenie odpowiedniego nawilżenia pochwy i poprawa jej elastyczności.
Tego rodzaju zabiegi są wykonywane za pomocą nowoczesnej aparatury. Jest to metoda w pełni nieinwazyjna.

Naprawiamy brzuch

W trakcie ciąży brzuch kobiety nadyma się niczym balon. Skóra na nim mocno się opina. Jednak po porodzie pozostaje zazwyczaj nadmiar skóry w okolicach brzucha. Pojawiają się też nieładne rozstępy. Generalnie im większy brzuch, tym większy problem ze skórą po porodzie.
Na dodatek ciąża nie sprzyja utrzymaniu linii, a kobiety często chciałby jak najszybciej powrócić do dawnej figury. Chirurgia plastyczna ma to do zaoferowania kilka wariantów zabiegów, w większości będzie jednak chodziło o lifting skóry.

Operacja piersi

Młoda mama może operować piersi po zaprzestaniu karmienia. Zazwyczaj zależy im wówczas na przywróceniu ładnego kształtu, który piersi miały przed porodem. W niektórych przypadkach po zakończeniu karmienia piersi znacząco maleją i to również jest jednym z powodów, dla których kobiety decydują się na poddanie operacji plastycznej. W innych przypadkach laktacja powoduje że piersi są zbyt duże. To również częsty powód zabiegów plastycznych. Generalnie chodzi zazwyczaj o przywrócenie wyglądu sprzed porodu.

Okolice intymne, brzuch i uda to najczęstsze miejsca poporodowych zabiegów plastycznych.

Tagi: