Menu

O czym warto pamiętać kupując płyty drogowe nowe?

31 października, 2016 - budowlanka
O czym warto pamiętać kupując płyty drogowe nowe?

Chcesz wybudować podjazd przed garażem, ale nie wiesz, na który materiał postawić? A może pracujesz na budowie i potrzebujesz tymczasowej drogi dojazdowej? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, dlaczego warto jest postawić na płyty drogowe.

Kiedy warto postawić na płyty drogowe?

Płyty drogowe mają wiele zastosowań. Idealnie sprawdzają się podczas budowy dróg, podjazdów, parkingów. Niektóre prywatne osoby wykorzystują płyty betonowe przy budowie tarasu w ogrodzie. Na obecną chwilę wyróżniamy: płyty drogowe nowe i używane. Oba rodzaje płyt charakteryzują się wytrzymałością, choć, oczywiście, nowe odpowiedniki są pewniejsze. Wynika to z faktu, iż nigdy nie były eksploatowane, dzięki czemu nie posiadają żadnych mechanicznych uszkodzeń. Niezależnie od tego, które płyty wybierzemy, mogą po nich jeździć ciężkie samochody (nawet te do 60 ton). Jakby tego było mało są one odporne na czynniki atmosferyczne, co jest ich dodatkowym plusem. Poza tym płyty betonowe są o wiele tańszym materiałem niż asfalt, czy kostka granitowa, dzięki czemu zaoszczędzisz także pieniędzy.

Płyty wielokrotnego użytku

Jak już wspomniałam, na rynku są płyty używane oraz nowe. Na ten stan rzeczy wpływa fakt, iż oba rodzaje płyt są bardzo łatwe w demontażu i montażu, dzięki czemu możesz je dowolnie przemieszczać i wykorzystywać przy wielu projektach. Bardzo chętnie z tej opcji korzystają budowlańcy, którzy przy budowie dróg tymczasowych wolą postawić na używany odpowiednik niż płyty drogowe nowe. Używane płyty można znaleźć w skupie płyt drogowych. Kosztują one około 1/3 ceny, którą byśmy zapłacili za nowy materiał. Dodatkową zaletą skupów jest to, że nie tylko możemy tam kupować płyty, ale również je sprzedawać. W ten sposób możemy pozbyć się niepotrzebnych materiałów, a przy okazji zarobić odrobinę pieniędzy.

Kilka słów o bezpieczeństwie

Na sam koniec chciałabym napisać jeszcze kilka słów o bezpieczeństwie. Jak już wspominałam, płyty betonowe są odporne na działania atmosferyczne. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy pada deszcz, śnieg, czy grad sprawdzają się one idealnie w każdych nieprzyjemnych warunkach. Ich odporność zapewnia nam, użytkownikom, bezpieczeństwo, które przecież jest najważniejsze na drogach. Warto również wspomnieć o tym, że płyty betonowe mają lepszą przyczepność niż nawierzchnia asfaltowa, dzięki czemu jesteś pewny, że w razie złych warunków atmosferycznych Twoja podróż będzie bezpieczna.