Menu

Lampy Labra do różnych wnętrz

12 czerwca, 2016 - Dom i Ogród
Lampy Labra do różnych wnętrz

Oprócz przemyślanego doboru mebli i dodatków kolorystycznych we wnętrzach potrzebne są także rośliny zielone i różne źródła światła. Każdy z tych elementów pozwala na stworzenie wnętrza idealnego, o spójnym wystroju, które będzie pozytywnie wpływać na samopoczucie domowników. Wybór światła najczęściej jest podyktowany preferencjami mieszkańców, mimo to coraz powszechniejsze są lampy Labra o nowoczesnych kształtach, wykorzystujące do oświetlenia energooszczędne świetlówki LED.

Jak wybrać lampy do wnętrza


Odpowiednio dobrana do wnętrza plafoniera przede wszystkim nada pomieszczeniu stylu. Oprócz tego w większości pokojów niezbędna jest lampa wisząca jako główne źródło światła, jednak w salonach, pokojach dziennych czy pokojach, które wykorzystuje się do oglądania telewizji, przydatne bywają dodatkowe kinkiety, wiszące na ścianach. Mogą one powiększać wnętrze, jeśli ich światło będzie skierowane pionowo do góry, mogą także być wykorzystane jako dodatkowe źródło światła, które jest wskazane przy oglądaniu telewizji. To samo rozwiązanie zastosowane w sypialni pomoże w stworzeniu ciepłego, przyjaznego wnętrza. W jadalniach wymagane jest światło jasne, które będzie skierowane przede wszystkim na okolice stołu. W tym przypadku lampy wiszące mogą być głównym źródłem światła, natomiast ważne będą dodatkowe lampy natynkowe, świecące jasnym światłem. W łazienkach mniej ważne jest główne źródło światła, dlatego zamiast lampy wiszącej mogą się tutaj pojawić kinkiety, uzupełnione o podświetlane pojedynczymi punktami świetlnymi stojące szafki oraz świecący podwieszany sufit.

Oświetlenie o charakterze funkcjonalnym jest zalecane przede wszystkim w korytarzach i przedsionkach. Tam potrzebne są lampy, które będą dawać jasne światło. W takich miejscach lampy powinny reagować na ruch lub mieć możliwość sekwencyjnego włączania.W takich miejscach polecane są także żyrandole klasyczne Na niewielkich klatkach schodowych mogą się sprawdzić reflektory, które dla zwiększenia efektu świetlnego mogą świecić zarówno w górę, jak i w dół, tworząc efektowną siatkę świecących punktów.