Menu

Jak prawidłowo oświetlić salon naszego mieszkania?

25 stycznia, 2016 - Wnętrza
Jak prawidłowo oświetlić salon naszego mieszkania?

Centralnym miejscem każdego domu i mieszkania jest salon. W tym miejscu domownicy spędzają stosunkowo najwięcej czasu bawiąc się, oglądając filmy oraz spożywając część swoich posiłków. W salonie każdy z nas chce czuć prawdziwą swobodę i zaznać kojącego relaksu po ciężkim dniu w szkole i pracy. Dlatego przy wyborze świateł do salonu powinniśmy zastanowić się nad wieloma aspektami, które pozwolą nam w pełni uchwycić charakter tej części naszego domu.

Dla dobra naszego salonu i wielu spędzonych w nim wspólnie z rodziną i przyjaciółmi chwil należy dobrze przemyśleć rozwiązania, jakie się chcemy zastosować podczas jego oświetlania. Do najważniejszych należą wielkość jego powierzchni oraz kolor poszczególnych ścian i elementów, jakie wykorzystuje. Dzięki tym częściom możemy dobrze przemyśleć nasze działania i dobrać systemy oświetleniowe w pełni nadające się do naszego salonu.

Jak wizualnie zwiększyć powierzchnię małego Salonu?

Idealnie do tego typu operacji przydadzą się zastosowania ledowe oraz wykorzystanie możliwości, jakie niosą za sobą lampy i kinkiety produkowane na terenie Polski. Ich niebywałe wzory oraz mnogość modeli świetnie się sprawdzą podczas dekoracji naszego salonu. Dobrze rozmieszczone światło punktowe pozwoli nam osiągnąć zamierzony efekt i powiększyć wizualnie nasz salon. Jednak, aby zrobić to jak należy, trzeba skierować promienie poszczególnych świateł ku sufitowi lub poszczególnym elementom dekoracyjnym i ściennym. Warto też będzie użyć wbudowanych opraw sufitowych o dość mocnym świetle, które dodatkowo wydłużą nasze pomieszczenie w poziomie i sprawią, że salon będzie wydawać się wyższy niż dotychczas. Warto przy tego konstrukcjach skorzystać z lamp Labra, których właściwości idealnie nadają się do tego typu zastosowań.

Wpływ kolorowego światła na wystrój naszego salonu

Możliwości, jakie niesie za sobą technologia pozwalają na wykorzystanie w przestrzeni naszego salonu świateł o odpowiednich kolorach, podkreślające jego wystrój i indywidualny charakter. Dodatkowo użycie jasnego światła może sprawić, że pomieszczenie będzie się wydawać jeszcze bardziej pełne i większe.Gdy nasz salon jest zaprojektowany w ciepłych barwach ścian i elementów ozdobnych, możemy użyć również oświetlenia w ciepłych kolorach oraz lekko zgaszonej intensywności. W barwach mocniejszych i ciemniejszych oraz we wnętrzach wykorzystujących pochłaniające światło drewno i kamień zdecydowanie lepiej będzie użyć mocniejszej dawki światła, pozwalającej nam rozświetlić salon wykonany w takiej tonacji, a to z kolei pozwoli uniknąć dysonansu barw i poszczególnych świateł.