Menu

Duże mieszkanie we Wrocławiu

20 września, 2016 - Dom i Ogód
Duże mieszkanie we Wrocławiu

Dzisiaj osoby szukające mieszkania często patrzą na takie aspekty jak: szeroka, wygodna kuchnia, duża łazienka, możliwość ciekawego zagospodarowania przestrzeni. Słowem- w cenie są nie tyle duże, ile wygodne mieszkania, które da się dodatkowo ciekawie urządzić. A zatem, jakie mieszkania spełniają te kryteria?

Kamienice

Przede wszystkim kamienice. To nie jest budownictwo komunistyczne, zatem, bez względu na ogólny metraż mieszkania, kuchnie i łazienki nie przypominają małych klitek. Ponadto wysokość kamienic wcale nie musi być ich wadą – dodatkową przestrzeń da się nieraz ciekawie zaaranżować dobudowując antresolę.

A jaki styl wnętrza najbardziej pasuje do dawnych kamienic? Tak naprawdę nie ma tu jednej odpowiedzi. Dobrze na pewno będzie wyglądał styl industrialny albo przedwojenny, jednak pasować również będzie elegancki styl francuski oraz styl wiejski angielski.

Lofty

Lofty to według definicji mieszkania, które powstały z przekształconych pomieszczeń przemysłowych. Choć zazwyczaj charakteryzują się one dużym metrażem, mogą być też mniejsze.

0b03847ca7af9f4726846ff6d3f17a30
Jaki styl będzie pasował do takich pomieszczeń? Najczęściej mają one duże okna, ceglane ściany, wysokie sufity i często nie wydzielone pokoje. W związku z tym idealny będzie na pewno styl industrialny.

Nowoczesne budownictwo

Jeśli zaś poszukujemy dużego mieszkania, a nie chcemy się martwić takimi problemami jak stare instalacje to warto zwrócić swoją uwagę w kierunku współczesnych inwestorów. Oni bowiem znakomicie znają potrzeby i chęci osób szukających mieszkań. W związku z tym współcześnie budowane mieszkania charakteryzują się sporymi łazienkami, większymi kuchniami i rozsądnie zaplanowanym rozkładem pomieszczeń.

A w jakim stylu urządzić takie mieszkanie? Tu praktycznie pasuje każda opcja, jaką tylko wybierzemy. Niemniej jednak niezwykle ciekawie wyglądają tutaj eleganckie mieszkania w stylu francuskim albo klasycznym. Na pewno zaciekawią również swoim wyglądem pomieszczenia urządzone w odważnym stylu boho, nawiązującym do francuskiego shaby chic albo nowoczesnym łączącym biel, czerwień i czerń.

Artykuł przygotowany we współpracy z Partner Capital – mieszkania Wrocław