Menu

Drukarka atramentowa

25 stycznia, 2016 - hobby
Drukarka atramentowa

Drukarka jest urządzeniem, które w swoim domu posiada praktycznie każdy z nas. Jednym z najbardziej popularnych modeli jest drukarka atramentowa. Jednak czy wszyscy dokładnie znają jej historię?

Historia drukarki atramentowej

Niewiele osób wie, jednak drukarka atramentowa nie została wynaleziona bardzo dawno. Jest to urządzenie, które pojawiło się w połowie lat 70. ubiegłego wieku. Rok 1976 to czas, kiedy pojawiły się pierwsze informacje na temat tego typu urządzenia. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż dopiero kilkanaście lat później producenci zdecydowali się na jej produkcję. Na przestrzeni wielu lat drukarka atramentowa znacznie zmienia swój wygląd. Obecnie jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, które może drukować do kilku lub kilkunastu stron na minutę, w zależności od modelu. Jednak warto pamiętać, iż drukowanie nie byłoby możliwe bez odpowiedniego tuszu do drukarki. Zatem jaki powinniśmy zakupić do drukarki atramentowej?

Różne rodzaje tuszów do drukarek

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż na rynku możemy spotkać kilka tuszów do drukarki. Przede wszystkim tego typu produkty możemy podzielić ze względu na oryginalność. Możemy zakupić zarówno droższe oryginalne tusze, które posiadają logo producenta i charakteryzują się znacznie lepszą jakością. Jednak w wielu sklepach dostępne są także popularne zamienniki, które są znacznie tańsze, jednak ich jakość jest również zdecydowanie gorsza. Warto pamiętać, iż tusz do drukarki atramentowej również może być tuszem rozpuszczalnikowym lub też tuszem pigmentowym.

Są to dwa popularne rodzaje tuszów, które się stosuje w tego typu urządzeniach. Tusz rozpuszczalnikowy jest produktem, który jest w pełni odporny na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, takie jak przykładowo zarysowania oraz promieniowanie ultrafioletowe, jak i również wodę. Jest to możliwe, ponieważ produkt jest jednorodną cieszą, w którym rozpuszczone są barwniki. Z kolei tusz pigmentowy nie jest odporny na działania czynników zewnętrznych, jednak dzięki niemu możemy wykonywać wydruki w wysokiej rozdzielczości. Zatem zanim ostatecznie zdecydujemy się na zakup danego tuszu do drukarki, powinniśmy wcześniej dobrze przemyśleć tą decyzję.

Tusz do drukarki atramentowej może być bardzo różnorodny. Możemy zakupić na rynku między innymi oryginalne produkty, jak i również popularne zamienniki. Jednak warto także pamiętać o tym, iż możemy wyróżnić dwa rodzaje tuszu do drukarki atramentowej. Jest to tusz pigmentowy oraz rozpuszczalnikowy.