Menu

Depilacja laserowa- koniec z owłosieniem

10 listopada, 2016 - Zdrowie
Depilacja laserowa- koniec z owłosieniem

Depilacja laserowa jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, borykających się problemem nadmiernego owłosienia. W dzisiejszych czasach laser staje się niezwykle popularną metodą usuwania włosków, przynoszącą bardzo dobre efekty.

Depilacja laserowa PRIMELASE

Mimo, że lasery diodowe do depilacji ciała są znane na rynku od prawie dziesięciu lat, rozwój technologii, a także badań dermatologicznych dotyczących efektów klinicznych, ułatwiły opracowanie lasera nowej generacji, który mocno różni się od poprzednich generacji.

Primelase to najszybszy oraz najmocniejszy laser diodowy obecny na rynku przeznaczony do depilacji. Przede wszystkim charakteryzuje się wysoką skutecznością w depilacji jasnych włosów, w porównaniu z resztą diodowych laser iw, które są dostępne na rynku. Dzięki większemu aplikatorowi depilacja staje się szybsza oraz co najważniejsze bardziej komfortowa dla pacjentów. Urządzenie zaopatrzone jest w końcówkę chłodząca, zapewniającą stałą temperaturę naskórka 6º C, minimalizując jednocześnie ryzyko oparzeń czy bolesność zabiegu.

Depilacja laserowa PRIMELASE powinna być wykonywana minimum cztery razy ze względu na to, że światło lasera oddziałuje jedynie na włoski w fazie wzrostu- to znaczy anagenie. W zależności od miejsca poddanemu zabiegowi wykonuje się naświetlanie co 4 – 12 tygodni, aby cała kuracja laserem przyniosła pożądany efekt.

Przeciwwskazania

Najważniejszymi przeciwwskazaniami do zabiegu laserowego są z pewnością ciąża, świeżo opalona, podrażniona skóra, a także zażywanie światłouczulających leków (np. z witaminą A oraz antybiotyków zawierających tetracykliny) czy ziół (np. dziurawiec czy nagietek).

Jak wygląda zabieg?

Przed samym zabiegiem depilacji laserowej pacjent musi udzielić szczegółowego wywiadu, dotyczącego jego stanu zdrowia, zażywanych leków, a następnie po ocenie fototypu skóry musi zostać wykonywana próba, mająca na celu sprawdzenie reakcji na światło lasera.

Następnym etapem, po dobraniu już odpowiedniej dawki energii  oraz dopasowaniu długości impulsu, zależnej  od rodzaju oraz koloru włosków wykonywany jest sam zabieg. Po zakończonej depilacji laserowej, należy chronić wydepilowane miejsce przed promieniami słonecznymi- stosować filtry z UV minimum 50, zwłaszcza, jeżeli to twarz była poddawana depilacji.

Po zabiegu

Po depilacji laserowej na skórze występuje podrażnienie, a także obrzęk okołomieszkowy. Obrzęk oraz zaczerwienienie ustępują jednak zazwyczaj zaledwie po kilku godzinach od zabiegu. Należy jednak pamiętać, aby po zabiegu unikać gorących kąpieli czy korzystania z sauny lub basenu, nie podrażniać skóry preparatami kremami z zawartością alkoholu, a także mniej więcej do trzech tygodni po depilacji nie opalać się na słońcu, ani nie stosować samoopalaczy. Wszystko dlatego, żeby nie podrażniać miejsca, które było poddawane depilacji laserowej.

Nastolatki

Coraz częściej nastolatki odczuwają dyskomfort widząc włoski na swoim ciele, przez co czują się skrępowane, np. na basenie. W związku z tym szybo zapada decyzja o tym, żeby zacząć golić nogi, czy pachy zwykłą maszynką. Niestety, pospieszne sięgnięcie po maszynkę do golenia w krótkim czasie zmienia owłosienie nastolatki w bardzo ciemne oraz twarde. Dlatego warto już wtedy zastanowić się na depilacją laserową, którą także można wykonywać, mając kilkanaście lat.

Czy warto?

Depilacja laserowa PRIMELASE jest najbardziej skutecznym zabiegiem. Wymaga zaledwie kilku powtórzeń. żeby w komfortowy sposób usunąć niechciane owłosienia na wiele lat.