Menu

Jak wybrać umywalkę do łazienki?

Lipiec 17, 2015 - Wnętrza
Jak wybrać umywalkę do łazienki?

W czasie wyboru umywalki większość osób bierze pod uwagę przede wszystkim wygląd danego projektu. Rzeczywiście ładna armatura jest doskonałą dekoracją łazienki. Trzeba jednak pamiętać, że estetyka jest tylko jedną z wielu kwestii, które warto wziąć pod uwagę w czasie podejmowania tego typu decyzji.

Przede wszystkim przy wyborze takich elementów wyposażenia trzeba pamiętać, że powinny one idealnie pasować do danego wnętrza. Dotyczy to wyglądu, ale także wymiarów i sposobu montażu. Na przykład do małej łazienki doskonale nadaje się nieduża umywalka z praktyczną szafką, która może zostać wykorzystana do przechowywania środków czystości, kosmetyków lub różnych drobiazgów. W bardziej przestronnych wnętrzach można jednak zdecydować się na większe projekty, na przykład sprawdzi się szersza i dłuższa Kerasan umywalka.

Głębokość ma znaczenie

Interesujące kształty wielu nowoczesnych umywalek są bardzo kuszące dla osób, które cenią sobie oryginalność i poszukują ciekawych rozwiązań do swojego domu. Trzeba jednak pamiętać, że umywalka musi być także pod wieloma względami praktyczna. W wielu gospodarstwach domowych takie elementy wyposażenia są wykorzystywane nie tylko do mycia rąk, ale także na przykład do zapierania ubrań lub czyszczenia różnych rzeczy. W takich sytuacjach najlepiej sprawdza się duża, głęboka miska z praktycznym korkiem. Na szczęście można znaleźć takie funkcjonalne rozwiązania, które są jednocześnie ciekawe pod względem estetycznym i będą pasować także do bardziej eleganckiego wystroju. Dobrym pomysłem może na przykład okazać się zainwestowanie w niektóre Kerasan umywalki, które doskonale spełnią taką funkcję.

Jakie wymiary wybrać?

Osoby, które dysponują niedużymi łazienkami na pewno są skazane na raczej niewielkie umywalki. Wszędzie, gdzie jest to możliwe warto jednak zdecydować się na większe wymiary. Wynika to przede wszystkim z już wspomnianych względów praktycznych. Jednocześnie nie można przesadzać – każda umywalka wymaga odpowiedniej ilości przestrzeni i nie można utrudniać poruszania się w łazience. Dlatego najlepiej dobrze przemyśleć konkretne wymiary armatury, tak żeby dobrze spełniała swoje praktyczne funkcje, ale także nie zajmowała zbyt dużej ilości miejsca. Ciekawe rozwiązania to między innymi Kerasan umywalka oraz propozycje innych sprawdzonych, popularnych firm.

Funkcjonalna szafka

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest umywalka z szafką. Takie projekty cieszą się największych zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na swoją funkcjonalność. Doskonale sprawdzają się głównie w łazienkach o niedużych rozmiarach, gdzie trzeba bardzo dobrze przemyśleć zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Jednocześnie jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zainwestować w takie rozwiązanie również w bardziej przestronnej łazience, zwłaszcza że takie elementy wyposażenia, np. Kerasan umywalki połączone z szafkami są często estetycznym elementem wystroju. Na rynku można znaleźć wiele tego typu propozycji, dlatego każdy wybierze coś dla siebie.