Menu

Czym charakteryzują się forniry meblowe?

maj 11, 2016 - meble
Czym charakteryzują się forniry meblowe?

Forniry meblowe uważane są za produkt ekskluzywny, który potrafi wzbogacić praktycznie każde wnętrze. Cechują się różnorodną formą i wielkością oraz przypominają wyglądem naturalne drewno. Jeśli będą odpowiednio zadbane, mogą nam posłużyć latami. Czy warto więc postawić na forniry meblowe?

Czym w ogóle są forniry meblowe?

Fornir to inaczej naturalna okleina drewniana, która przyklejana jest na powierzchnię płyty meblowej. Na rynku są obecnie dostępne najróżniejsze rozmiary fornirów meblowych od 0,6 mm do nawet 2 mm. Dzięki swoim właściwościom wiernie odzwierciedlają one piękno ekskluzywnych drewnianych powierzchni. Zaletą fornirów meblowych jest to, że są w stanie zapewnić tak samo zróżnicowaną kolorystykę i ubarwienie, jak to się ma w przypadku naturalnego drewna. Dodatkowo są tak samo czułe na działanie warunków zewnętrznych typu wilgoć czy też światło.

Forniry meblowe obecnym trendem?

Osoby ceniące sobie estetykę połączoną z nowoczesnością oraz funkcjonalnością, z całą pewnością docenią forniry meblowe. Nic więc dziwnego, że obecne trendy w meblarstwie stawiają właśnie na te meble, szczególnie kolekcje modułowe, które stosują do produkcji forniry meblowe. Świetne nadają się one do wyposażenia dowolnej przestrzeni, a dzięki dużemu popytowi, możemy liczyć na dostosowanie ich wymiarów do swoich indywidualnych potrzeb. Nie trzeba się martwić tym, że przedmiot, który nam się spodobał, nie posiada odpowiedniej wielkości. W takim przypadku meble na wymiar, gdzie podstawą będą forniry meblowe, będą jednym z najlepszych rozwiązań.

Urok fornirów meblowych to nie wszytko

Chociaż wygląd estetyczny fornirów meblowych już sam przemawia na ich korzyść, to inną znaczącą zaletą jest ich cena. Meble wyprodukowane przy pomocy fornirów meblowych są znacznie tańsze od tych, które w stu procentach produkowane są z drewna. Jest to więc duża oszczędność, a efekt wizualnie praktycznie taki sam. Można więc pozwolić sobie na trochę luksusu za niewielkie pieniądze. Na rynku dostępne są forniry meblowe najróżniejszego rodzaju i wybarwienia, więc bez problemu można dostosować dany kolor i formę do swojej własnej aranżacji wnętrza.