Menu

Wiaty: nowoczesne, solidne i trwałe

Lipiec 14, 2015 - Uncategorized

Zadaszony przystanek Wiaty przystankowe są ważnym elementem krajobrazu. Żeby wyglądały estetycznie i były w pełni funkcjonalne, muszą być wykonane z dobrych materiałów. W końcu są stale narażone na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, a także na ataki ze strony wandali. Wiata utrzymana w dobrym stanie zwiększa komfort podróżnych.

Wiaty przystankowe są najczęściej wykonywane z systemów profili aluminiowych. Taki materiał pozwala na połączenie trwałości i atrakcyjnego wyglądu. Wiaty są dostępne w wielu wariantach w zależności od tego, gdzie mają być ustawione. Inne będzie zapotrzebowanie na meble drogowe w miejscach oddalonych od miast, gdzie nie ma wielu środków komunikacji, inne w centrum dużej metropolii. W mniejszych miejscowościach, o znacznie ograniczonym budżecie, stawia się na wiaty stalowe, które są dużo tańsze w produkcji. Do ich wykonania używa się profili stalowych ocynkowanych ogniowo i lakierowanych metodą proszkową.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu?

Przy zakupie wiaty przystankowej należy zastanowić się, ile osób będzie z niej korzystać. W większych miejscowościach lub w kluczowych punktach komunikacyjnych warto wybrać produkty najwyższej klasy. Z takich lokalizacji codziennie korzysta nawet kilkaset osób. Żeby miejsce oczekiwania na wybrany środek transportu wytrzymało dłuższy okres czasu, musi być bardzo solidne. Inaczej szybko się zniszczy. Poza granicami miast można postawić na nieco tańsze stalowe wiaty przystankowe. Nie są one wprawdzie tak wysokiej jakości jak aluminiowe, ale są w pełni funkcjonalne i ładnie się prezentują. W końcu niewielki budżet nie musi oznaczać, że przestrzeń wokół będzie nieciekawa.

Ważnym elementem wiaty jest dach. Może być trójkątny, kolisty lub łukowaty. Niezależnie, jaki wariant wybierzemy powinniśmy zwrócić uwagę, z czego jest wykonany. Górna część wiat przystankowych jest najbardziej narażona na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, jak promienie UV, silny wiatr, długotrwałe opady deszczu.