Menu

Okleiny drewniane – jak je wykorzystać?

luty 24, 2015 - meble

okleiny drewnianeDrewno to bardzo uniwersalny materiał, który można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów. Jego niemałe walory estetyczne sprawiają, że niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem i nie wychodzi z mody, pomimo zmiany obowiązujących trendów.

Drewno jest materiałem, który bardzo często wykorzystuje się do wykończenia podłóg. W takim przypadku warto jest zdecydować się przede wszystkim na twarde gatunki drewna, ponieważ będą miały największą trwałość. Podłogi z drewna są nie tylko bardzo ładne, ale także ciepłe oraz doskonale wytłumiają różne dźwięki. Jest to pod wieloma względami bardzo korzystne rozwiązanie dla domu i mieszkania, zwłaszcza że drewniana podłoga może służyć przez wiele lat i z pewnością nigdy nie wyjdzie z mody. Da się wiele razy zmieniać umeblowanie pomieszczeń, a podłoga z drewna będzie się doskonale komponować z różnymi aranżacjami. Oczywiście wadą takiego rozwiązania jest fakt, że każde, nawet najlepsze drewno, stosunkowo łatwo ulega uszkodzeniom. Pod względem trwałości zdecydowanie przewyższają je takie rozwiązania jak płytki czy kamień. Dlatego podłoga z desek wymaga przeprowadzania systematycznej renowacji, która jest jedynym sposobem na przywrócenie jej oryginalnego blasku.

Drewno to również materiał tradycyjnie wykorzystywany do produkcji mebli. W tym przypadku atrakcyjny wygląd można osiągnąć dzięki stosowaniu różnych oklein wysokiej jakości, które wyróżniają się bardzo naturalnym wyglądem. Interesującym rozwiązaniem są miedzy innymi forniry meblowe wykorzystywane w roli oklein do mebli. Warto zwrócić na nie uwagę między innymi ze względu na ciekawą kolorystykę fornirów modyfikowanych, które w procesie obróbki bardzo często poddawane są barwieniu. Są to naturalne kolory, jednak bardziej intensywne od tych występujących w przypadku drewna nie poddanego żadnym modyfikacjom.

Dużo trudniejsze jest wykorzystanie drewna w kuchni i łazience. Oczywiście także tam zaprezentuje się ono w bardzo efektowny sposób, jednak jest to materiał bardzo podatny na niekorzystny wpływ wody. Z tego powodu przed umieszczeniem go w pomieszczaniach, w których panuje duża wilgotność, musi zostać poddany bardzo starannej konserwacji z wykorzystaniem odpowiednich preparatów. Drewno w kuchni i łazience wymaga dużej troski oraz systematycznej pielęgnacji. Warto także żeby był to materiał wysokiej jakości, pochodzący ze szlachetnych, bardzo twardych i odpornych gatunków. oczywiście takie rozwiązanie nie należy do najtańszych, jednak efekt estetyczny, który można dzięki niemu osiągnąć jest bardzo ciekawy.

Wysokiej jakości okleiny drewniane znajdziesz na stronie Atpol.com.pl.