Menu

Najlepszy producent placów zabaw zrobi wiele dla bezpieczeństwa

Październik 21, 2015 - budowlanka
Najlepszy producent placów zabaw zrobi wiele dla bezpieczeństwa

Pewnie nie raz zadajesz sobie pytanie, w jaki sposób wybierać dobrych producentów produktów przeznaczonych dla dzieci. Najmłodsi mają specjalne wymagania. Niezwykle ważne jest to, by przedmioty, jakimi się bawią były bezpieczne.

Ufaj, ale sprawdzaj

Nie wszystkie zabawki, jakie trafiają do naszego kraju i do naszych sklepów są bezpieczne. Musimy zwracać na to szczególną uwagę, zwłaszcza w sklepach o małej renomie, a także jeśli chodzi o produkty nieznanych nam marek, których jeszcze nigdy nie kupowaliśmy. Te, które znane są od lat i stosowane przez wielu ludzi są praktycznie zawsze bezpieczne. Niezwykle istotne jest by zabawki nie były toksyczne, ponieważ dzieci przecież uwielbiają brać do buzi wszystkie przedmioty, jakie wpadną im w ręce. W tym momencie, jeśli substancje użyte do produkcji zabawki są toksyczne możemy mieć do czynienia z zatruciem. Czasem zabawki, które wyglądają na najbardziej atrakcyjne mogą być najbardziej niebezpieczne. Koniecznie sprawdźmy, czy prezent, który chcemy kupić posiada odpowiednie certyfikaty, które dopuszczają go do użytku przez najmłodszych. Każda zabawka na swoim opakowaniu posiadać powinna informację dla dzieci w jakim wieku jest przeznaczona. Lecz nie tylko małe zabawki muszą spełniać normy. Każdy producent placów zabaw, który podchodzi profesjonalnie do swojego zajęcia również wie, jakich warunków musi przestrzegać, by jego wyroby służyły najmłodszym w odpowiedni sposób. Takich norm jest wiele, sprawdźmy zanim zakupimy, jakie testy zostały na poszczególnych zabawkach przeprowadzone.

Bądźcie bezpieczni

Bezpieczna zabawa na placu zabaw zależy od wielu czynników, jednym z najważniejszych jest przemyślana powierzchnia, która stanowi podstawę dla urządzeń, na których bawią się dzieci. Rodzaje podłoża bywają różne. Zanim poślemy nasze dziecko do zabawy przyjrzyjmy się, czy dana nawierzchnia nie zrobi mu krzywdy. Nowoczesne nawierzchnie wyróżniają się i mają jasno zaznaczoną tak zwaną strefę bezpieczeństwa. Każdy producent placów zabaw może wybrać trochę inną powierzchnię, ale niech to nie będzie beton, czy kostka brukowa, ponieważ tak twarda nawierzchnia sprawi, że nasze dzieci będą się o nią co chwilę ranić. Bardzo ważne jest także dostosowanie urządzeń do wieku dzieci. Nie wszystkie elementy są przeznaczone dla tej samej grupy wiekowej, inaczej na placu zabaw bawią się dzieci w wieku sześciu lat, a inaczej te, które mają już lat dziesięć.

Zimna krew i zdrowy rozsądek

Producent placów zabaw może zadbać o spełnienie wszelkich wymogów bezpieczeństwa, jakie są od niego wymagane, ale pamiętajmy, że to my jesteśmy z dzieckiem podczas zabawy i to my musimy przede wszystkim zadbać o to, by nasze dziecko bawiło się tak, jak należy i by nie stała się mu krzywda. Liczy się przede wszystkim nasz zdrowy rozsądek i wyczucie, kiedy, w jakim wieku na co dziecku pozwolić. W ten sposób unikniemy wszelkich nieprzyjemnych sytuacji.