Menu

Lampy designerskie to stylowy dodatek. Zainwestuj w nie

21 października, 2015 - Dom i Ogród
Lampy designerskie to stylowy dodatek. Zainwestuj w nie

Tworząc swój własny gabinet, czy biuro lub inne miejsce spotkań z klientami na pewno chcesz, by było to miejsce eleganckie, stylowe, a jednocześnie interesujące. Takie połączenie może na początku wydawać się trochę trudne, ale nie jest niemożliwe.

Od początku do końca

Zajmując się planowaniem wystroju mojego gabinetu, w którym odbywam spotkania z interesantami zaczęłam od tego, że sprawdziłam, ile pieniędzy mogę na to przeznaczyć. Część budżetu były to pieniądze firmowe, a część pochodziła z moich prywatnych. Za własne pieniądze zdecydowałam się na zakup dodatków, które będę w razie czego mogła zabrać z powrotem, gdy będę odchodzić z mojego stanowiska. A dodatki te tworzą klimat pomieszczenia, to one są najważniejsze. Akurat mój budżet nie był taki małe, firmie również zależało na tym, by miejsce spotkań z klientami było, jak najbardziej eleganckie, dlatego nie oszczędzaliśmy i pozwoliliśmy sobie na przykład na lampy designerskie, a nie jakieś z sieciówki. Zaoszczędziliśmy za to na projekcie, sama nie chciałam się tego podjąć, ponieważ nie do końca potrafię dobierać kolory i tym podobne, to nie moja rola. Za to wspaniale robi to moja koleżanka i była tak dobra, że za darmo zaplanowała moje biuro w całości. Wyszukała nawet wyposażenie, te wszystkie szafki, krzesła, wspaniałe drewniane biurko oraz lampy designerskie, jako dodatki. Dają one uspokajające, przytulne światło, dzięki czemu osoby, z którymi się spotykam czują się swobodniej i prościej nam omawiać pewne trudne kwestie, których, niestety w mojej pracy nie brakuje. Dopiero teraz przekonałam się, jak wiele może zdziałać światło. Wcześniej w tym samym pomieszczeniu zamontowane były świetlówki, których światło było zimne i nieprzyjemne. Teraz mi lepiej się pracuje, a moje spotkania mają dużo lepszą atmosferę.

Stylowy dodatek

Dodatki to przedmioty, nad którymi najczęściej najdłużej się zastanawiamy, ponieważ tak, jak powiedzieliśmy to one tworzą klimat danego pomieszczenia. Dzięki nim można absolutnie i totalnie zmienić wystrój wnętrza i wrażenie, jakie będzie ono robić na odwiedzających. Moje dodatki chciałam mieć stylowe, inspirowane sztuką. Zdecydowałam się przede wszystkim na dwa obrazy, które powieszone są w klasycznych ramach, nie przedstawiają niczego konkretnego, by nie rozpraszać uwagi. Poza tym zainwestowałam z własnego budżetu w lampy designerskie. Jedną większą, podłogową i drugą na biurko. Obie w jednym stylu, niepowtarzalnym i pięknym. Wiele osób, które mnie odwiedzają dopytuje skąd mam tak piękne przedmioty, wtedy polecam im poszukać w Internecie, bo szczerze mówiąc moim zdaniem właśnie tam można znaleźć najbardziej oryginalne przedmioty w niewielkich cenach, co również jest bardzo istotne. Tylko czasem trzeba trochę dłużej poszukać, ale warto.

Styl na lata

Warto w takich miejscach inwestować w przedmioty ponadczasowe, które nieprędko wyjdą z mody. Wtedy nie trzeba wystroju zmieniać zbyt często, a sami wiecie, że w firmach najczęściej nie ma na to zbyt często pieniędzy. Zaprojektujmy takie wnętrze, by nie tylko dobrze się w nim czuć, ale również, by motywowało nas do pracy, zbyt przytulne i usypiające nie będzie dobre, ponieważ będzie negatywnie wpływało na naszą wydajność w pracy, a tego przecież byśmy nie chcieli. Pamiętajmy również, że bardzo wiele zależy od specyfiki wykonywanego zawodu. Inaczej urządzony będzie gabinet psychologiczny, a inaczej biuro projektowe architekta. Dobry plan na remont sprawi, że na pewno będziemy przez długi czas zadowoleni z efektów.