Menu

Jak wykonać szybkie i precyzyjne pomiary alkomatami?

Maj 22, 2015 - Uncategorized
Jak wykonać szybkie i precyzyjne pomiary alkomatami?

Niewielki alkomat Alkomaty umożliwiają szybkie sprawdzenie stanu trzeźwości. Wykorzystanie tego typów sprzętów poprawia bezpieczeństwo w wielu dziedzinach życia, np. na drodze, czy w pracy. Żeby urządzenia działały zgodnie z przeznaczeniem, muszą posiadać atest i spełniać obowiązujące standardy. Tylko wtedy zyskamy pewność, że przeprowadzona kontrola jest miarodajna.

Wybór alkomatów jest ogromny. Żeby dobrze dobrać urządzenie, trzeba się zastanowić, w jakim celu chcemy z niego korzystać. Inne alkomaty przydadzą się nam na użytek prywatny, jeśli zastanawiamy się, czy możemy prowadzić samochód, inne będą używane przez policję lub pracodawców.

Szybkie i sprawne kontrole drogowe

Policjanci w trakcie rutynowych kontroli muszą zbadać nawet kilkaset osób, dlatego do kontroli prewencyjnych idealne będą alkomaty, których praca odbywa się w sposób ciągły. Umożliwia to skontrolowanie przeszło pół tysiąca osób na godzinę. Sporym ułatwieniem jest brak konieczności korzystania z ustnika. Żeby wykonać pomiar, trzeba wdmuchać powietrze do otworu z odległości 1-2 cm.

Wynik wyświetla się po chwili na ekranie. Tego typu urządzenia nadają się również w dużych zakładach pracy, w których przed wejściem sprawdza się stan trzeźwości. Do niewątpliwych zalet urządzeń należą dodatkowe funkcje, takie jak: możliwość oświetlenia twarzy badanej osoby oraz zastosowanie diodowych lamp zwiększających widoczność w nocy – co znacznie ułatwia kontrole drogowe.

Zbadaj się, zanim wsiądziesz za kółko

Do indywidualnego użytku idealnie sprawdzają się poręczne i dokładne alkomaty. Najczęściej kupuje się je, żeby sprawdzić stan trzeźwości przed wejściem „za kółko”. W ten sposób unikamy nieprzyjemnych konsekwencji i poprawiamy bezpieczeństwo na drodze. Godnym polecenia jest model Alkohit X50. Produkt wyróżnia się bardzo dobrą jakością, a do tego jest atrakcyjny cenowo. Pomiary przeprowadza się przy użyciu nasadki lejkowej lub ustnika.

Wysokiej jakości sensor elektrochemiczny zintegrowany z czujnikiem zapewnia stabilne i precyzyjne pomiary. Prostota obsługi i czytelny wyświetlacz zwiększają komfort użytkowania. Urządzenia z serii Alkohit mają wiele przydatnych funkcji, np. pamięć pomiarów, sygnalizacja rozładowania baterii, pomiary w trybie manualnym i automatycznym.

Automaty – sposób na generowanie zysków

Ciekawym rozwiązaniem dla właścicieli obiektów komercyjnych, jak bary, stacje benzynowe, przedsiębiorstwa, są alkomaty umożliwiające powszechne i dostępne dla każdego kontrole trzeźwości. Automat montuje się w ustronnych miejscach. Urządzenie aktywuje się po wrzuceniu monety (można ustawić też opcję bezpłatną).

Sprzęt umożliwia przeprowadzenie samodzielnej kontroli trzeźwości gościom lub pracownikom. Uzyskany wynik pojawia się na trzycyfrowym wyświetlaczu. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna. Wynik jest dokładny. Taki publicznie udostępniony alkomat to również doskonały sposób na generowanie zysków dla właścicieli barów czy dyskotek.