Menu

Innowacyjność przydomowych oczyszczalni ścieków

Październik 22, 2015 - Dom i Ogród
Innowacyjność przydomowych oczyszczalni ścieków

gulli-302164_640Technologia nieustannie się rozwija, jej postęp niesie za sobą kolejne łatwe i funkcjonalne rozwiązania w wielu dziedzinach naszego życia. Jako przykład można z pewnością podać popularność alternatywy tradycyjnych, znanych nam szamb, czyli przydomowe oczyszczalnie ścieków. Ta nowoczesna metoda przyciąga coraz więcej klientów, ale dlaczego?

 

Co to jest przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są to urządzenia, które mają na celu zneutralizowanie ścieków i pozbawić ich toksyn. Następnie odprowadzają oczyszczone już ścieki do gruntu. Zwykle takie oczyszczalnie montuje się obok obiektów zagrodowych, czyli domów jednorodzinnych, domków letniskowych, zabudowań inwentarskich.
Cechy którymi charakteryzują się przydomowe oczyszczalnie ścieków to na przykład:

Czy warto-na pewno warto!

Jeśli znane nam są już ogólne informacje dotyczące przydomowych oczyszczalni ścieków warto pochylić się nad ich szczególnymi atutami, które sprawiają, że coraz większa rzesza konsumentów decyduje się na takie rozwiązanie i uważa je za korzystne.
Główna sprawa to ekologia i niezagrażanie środowisku naturalnemu. Filtracja mechaniczna wraz z reakcją złóż biologicznych sprawia, że woda pozbywa się całkowicie szkodliwych składników. To kwestia która przyciąga tych ludzi, dla których nieobojętną sprawą są losy naszej planety i dobro natury w której żyjemy. To bardzo ważne, aby wciąż uświadamiać się w tej dziedzinie.
Jeżeli ktoś jest oszczędny to również niech rozważy montaż oczyszczalni. Jest ona bardzo ekonomiczna w utrzymaniu, o wiele tańsza od tradycyjnego szamba. Nie wymaga ona ciągłego opróżniania. A porównując ją do kosztów użytkowania kanalizacji miejskiej wychodzi na to, że koszty oczyszczalni powinny zwrócić się po upływie prawie czterech lat. Z drugiej strony, porównując budowę szamba a oczyszczalni, ta ostatnia zacznie się zwracać po około trzech latach od montażu i użytkowania.
Łatwość eksploatacji urządzenia to kolejna jego zaleta. Oczyszczalnia potrzebuje jedynie tego, aby kontrolować złoże biologiczne, które musi znajdować się w komorze w odpowiednich ilościach. Dobra jakość materiałów z których są tworzone elementy instalacji oczyszczalni sprawiają, że jest ona niezawodna, ma wysoką wytrzymałość, szczelność, nie poddaje się korozji chemicznej czy mechanicznym uszkodzeniom.

Podsumowanie

Na koniec można dodać, że niewątpliwie widać więcej korzyści z używania przydomowej oczyszczalni ścieków, niż z wyboru szamba tradycyjnego lub przyłącza do sieci kanalizacyjnej. Niska cena, minimalne koszty utrzymania, łatwość eksploatacji, przyjazność środowisku to wymagania bardzo pożądane na rynku i całkowicie spełniane przez ten produkt.