Menu

Wyposaż dom ze smakiem

Kwiecień 13, 2015 - budowlanka
Wyposaż dom ze smakiem

żyrandol do salonu Każdy z nas ma jakąś wizję miejsca, w którym będzie spędzał swoje życie. Kupując dom, czy mieszkanie musimy się w nim dobrze czuć. Dlatego tak wielką wagę poświęcamy często najdrobniejszym szczegółom. Ale zanim zaczniemy wybierać świeczki i serwetki, trzeba skupić się na podstawach.

Okna, drzwi czy elewacja. Chcąc uczynić dom miejscem prywatnym, gdzie nie będzie miało dostępu wścibskie oko, szukamy rolety i żaluzje. Projektujemy oświetlenie, szukamy lamp stojących, wiszących, kinkietów, żyrandole klasyczne, czy mniej konwencjonalne. Staramy się dobrać do siebie kolory ścian, tapet, podłogi. Wybieramy płytki do łazienki, bardziej funkcjonalne rozwiązania.

Sprzęty RTV i AGD. Puszczamy swoją wodzę fantazji. Inspirujemy się katalogami, lub pomysłami na pomieszczenia, które udało nam się podpatrzeć u znajomych. Czasem od wczesnych lat dzieciństwa wiemy doskonale jak ma wyglądać nasz wymarzony dom. Kąt w którym będziemy przeżywać radości i smutki. Dzielić go z rodziną, zwierzętami. Miejsce odpoczynku i relaksu, ale czasem też miejsce pracy. Niekiedy zależy nam na opinii sąsiadów, czy przyjaciół.

Staramy się stworzyć coś niepowtarzalnego, zapierającego dech w piersi, budzącego zazdrość. Niektórzy wybierają klasyczne, stonowane rozwiązania, proste, nie dające się ponieść kolorystycznie. Czasem zdarzają się osoby, które szukają mniej konwencjonalnych rozwiązań. Szaleństwem barw, czy zaskakującymi połączeniami faktur. Nieraz znajduje się „złota rączka”, czy majsterkowicz, który tworzy swoja przestrzeń sam, a czasem korzysta się z firm zajmujących się dekorowaniem wnętrz, dobieraniem materiałów, łączeniami kolorów.

Najważniejsze jest, abyśmy w naszej przestrzeni czuli się dobrze i swobodnie, aby pozwalała nam wypocząć w momencie kiedy tego potrzebujemy. Aby dom był zaprojektowany w subiektywnym odbiorze właściciela estetycznie, ale i funkcjonalnie, ponieważ korzystanie z niego musi być łatwe i przyjemne. Efekt ten można uzyskać m.in. wieszając w domu kilka żyrandoli klasycznych lub przeciwnie, stosując nowoczesne oświetlenie.

Szukając prostych rozwiązań możemy zyskać praktyczność miejsca w którym żyjemy. Dom projektujemy też w zależności od tego jak duża ilość osób ma w nim mieszkać, lub jak dużą ilość osób w danym miejscu planujemy. Zależy też czy będzie to miejsce docelowe, czy tymczasowe. Ale przede wszystkim zależy od gusty właściciela, a o guście się nie dyskutuje.

Więcej inspiracji można znaleźć na stronie LampyKemar w dziale zawierającym żyrandole klasyczne, z kolei w temacie innych akcesoriów do domu warto zajrzeć do czasopism wnętrzarskich.